Przeszczep tłuszczu

Lipofilling, czyli przeszczep tłuszczu, w celu wyrównania nierówności skóry czy niedoskonałości w okolicach twarzy, to sprawdzona i bezpieczna metoda poprawy naszego wyglądu. Zastosowanie tkanki tłuszczowej pacjenta czyni Lipofilling maksymalnie bezpiecznym zabiegiem, bez ryzyka reakcji alergicznej czy komplikacji związanych z wypełnieniem.

Zakres Lipofillingu jest indywidualnie ustalany z lekarzem. Określa się najlepsze miejsce, skąd należy pobrać tkankę tłuszczową do wypełnienia, po czym możliwe jest jej umiejscowienie w interesującym nas obszarze. Przeszczep tłuszczu pozwala na osiągnięcie tak dobrych efektów, ponieważ tkanka tłuszczowa naturalnie wiąże się pod skórą, co daje pacjentom długotrwałe rezultaty zabiegu.

Lipolifting

Bezsprzecznym atutem Lipofillingu jest szybki czas rekonwalescencji pozabiegowej, gdzie zasinienie lub obrzęk utrzymują się zaledwie kilka dni, a zazwyczaj 1-2 dni po zabiegu są widoczne już jego efekty. Zabieg można przeprowadzać w znieczuleniu miejscowym, a pacjenci po zabiegu mogą wrócić spokojnie do domu. Przeszczep tłuszczu można także łączyć z innymi zabiegami, co umożliwia bardzo precyzyjne modelowanie wyglądu twarzy nie tylko w zakresie usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej, ale i uwydatniania nią pożądanych obszarów tak, aby pacjenci mogli uzyskać wymarzony efekt odmłodzonej twarzy.<