Korekcja odstających uszu

Jest to jeden z najprostszych i najkrótszych zabiegów chirurgii plastycznej. Polega on na wykonaniu odpowiedniego nacięcia w miejscu położonym tuż za małżowiną uszną. Chirurg w ten sposób odsłania chrząstkę i następnie modeluje ją tak by uzyskać upragniony kształt. Na samym końcu umieszcza za uchem, w miejscu nacięcia odpowiednie szwy i zakłada, z reguły na tydzień, specjalny opatrunek.

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Nie ma potrzeby spędzania kilu dni w szpitalnej sali. Pacjenci już w godzinę po całej procedurze wracają do domów. Jedynym problem w tym momencie może być opatrunek, który może przeszkadza

w zasypianiu, jest to jednak tylko chwilowy dyskomfort. Okres rekonwalescencji nie trwa dłużej niż 3 tygodnie od operacji.

Korekcja uszu

Blizny pozostające poza uszami są mało widoczne. W okresie miesiąca od zabiegu należy zwrócić większą uwagę na okolice uszu. Należy unikać przeciągów, nadmiernego wysiłku fizycznego, a także sauny, dużego natężenia światła, czy solarium. Jak już wcześniej wspomniano, operacja małżowiny usznej nie jest zabiegiem skomplikowanym. Niezwykle rzadko dochodzi do jakichkolwiek powikłań.

Nie ma też wielu przeciwwskazań. Przeszkodą może natomiast być nieuregulowane ciśnienie krwi, zaburzenia krzepliwości oraz stany zapalne operowanej okolicy. Nie ma określonych limitów wiekowych co do zabiegu. Można go wykonywać już od 5 – 7 roku życia ponieważ w tym wieku wzrost małżowin usznych jest już w zasadzie ukończony.

Niemal wszyscy pacjenci po zabiegu odczuwają ogromną przyjemność związaną z dużymi efektami kosmetycznymi jakie niesie za sobą korekcja uszu. Pacjenci nie muszą już zasłaniać włosami owej niedoskonałości, dzięki czemu pozbywają się kompleksów i dyskomfortu, który towarzyszył im już od dzieciństwa.<