Według ostatnich badań, aż 20 % kobiet zmaga się z problemami zbyt dużego biustu. Jak wiadomo, nadmierny rozmiar piersi może być nie tylko przyczyną problemów natury estetycznej, ale również zdrowotnej.

W przypadkach znacznego przerostu piersi wykonuje się ich redukcję, usuwając nadmiar skóry, tkanki podskórnej i gruczołu. Przerost najczęściej połączony jest z opadaniem w związku z czym bardzo często się zarazem zabieg podniesienia piersi. Brodawka i otoczka przesuwane są ku górze wraz z odpowiednim fragmentem gruczołu.

Niekiedy, przy wycięciu znacznej części gruczołów, brodawki z otoczkami przenosi się we właściwe miejsce w postaci przeszczepów.

Redukcja piersi

Zakreszmniejszenia powinien być ustalany indywidualnie. Redukcja może byćteż jednostronna, w przypadkach wrodzonej asymetrii.

Operacjezmniejszenia biustu cieszą się coraz większym zainteresowaniemkobiet. Podobnie jak mały biust, zbyt duże lub niesymetrycznepiersi także mogą stać się przyczyną kompleksów. Dziękichirurgii plastycznej możemy im jednak zaradzić, pomóc wodbudowaniu zadowolenia z własnego wyglądu, a także zapobiecchorobom kręgosłupa, które często doskwierają paniom o obfitymbiuście. Operacja redukcji piersi zapewni nie tylko wygodę izdrowie, ale także pozwoli cieszyć się dotychczas niedostępnyminam fasonami ubrań.<