Technologia laserowa SmartLipo to nowoczesna i efektywna metoda usuwania tkanki tłuszczowej, która jest  najlepszym wyborem z dostępnych na rynku metod zabiegowych tego typu.

Zabieg SmartLipo polega na wykorzystaniu precyzyjnie skalibrowanego lasera, za  pomocą którego komórki tłuszczowe zostają rozbite i można je usunąć przez nacięcie służące do wprowadzenia kaniuli pod skórę. Naczynia krwionośne są zamykane podczas zabiegu przez aparaturę laserową co znacznie redukuje ryzyko obrzęku, krwawienia oraz zasinienia, które są nieuniknione przy standardowej liposukcji. Zabieg SmartLipo jest minimalnie inwazyjny dzięki czemu pacjenci szybciej dostrzegają wyniki, a ryzyko powikłań jest zredukowane do minimum. Dodatkowo zabieg liposukcji SmartLipo można wykonywać w znieczuleniu miejscowym, czyniąc go mniej ryzykownym, a rekonwalescencję znacznie krótszą.

Urządzenie do SmartLipo zostało zatwierdzone do bezpiecznego użycia w listopadzie 2006 roku, a dzisiaj jest jednym z najszybciej rozwijających się, bezpiecznych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Wielu pacjentów po tradycyjnej liposukcji boryka się z problemem skóry, która może okazać się 'niedopasowana' do nowej, szczupłej sylwetki i zbyt zwiotczała. Metoda SmartLipo pozwala na uniknięcie tego problemu, dzięki działaniu obkurczającym struktury skóry, która naturalnie dopasowuje do nowej sylwetki. Dodatkowo po usunięciu tłuszczu z określonego obszaru ciała, on już nigdy więcej tam się nie pojawi. Jeśli przybędzie Ci na wadze w przyszłości, nadmiar tkanki tłuszczowej odłoży się w innych częściach ciała.

 

Korzyści płynące z zabiegu SmartLipo:

- minimalna inwazyjność w organizm;

- bezpieczeństwo metody;

- szybkość wykonania zabiegu;

- krótka rekonwalescencja;

- możliwość dotarcia do obszarów niedostępnych tradycyjnej liposukcji;

 

Jak wygląda zabieg SmartLipo?

 

Bardzo mała światłowodowa kaniula o średnicy 1-2 mm jest wprowadzana pod skórę. Energia lasera dociera do komórek tłuszczowych, powodując ich pękanie i uwalnianie ich zawartości. Impulsy laserowe stymulują także obkurczanie się włókien kolagenowych, a co za tym idzie bardzo dobrze wpływają na pobudzenie skóry do obkurczania się po zabiegu. Małe rozmiary kaniuli czynią SmartLipo zabiegiem minimalnie inwazyjnym, możliwym do przeprowadzenia w znieczuleniu miejscowym. Laser błyskawicznie zamyka małe naczynia krwionośne redukując ryzyko krwawienia, obrzęku czy zasinienia – dzięki czemu następuje szybszy powrót do codziennej aktywności, niż w przypadku tradycyjnej liposukcji. Zabieg nie wymaga znieczulenia ogólnego, a ryzyko wystąpienia efektów ubocznych jest bardzo małe.

 

Czy SmartLipo jest odpowiednie dla Ciebie?

Praktycznie prawie każdy jest odpowiednim kandydatem do przeprowadzenia zabiegu SmartLipo.

Idealna osoba to ktoś:

1. cieszący się dobrym zdrowiem, ogólną sprawnością fizyczną, z masą ciała maksymalnie kilkanaście kilogramów ponad idealną wagą.

2. posiadający jedno lub więcej skupisk tkanki tłuszczowej nie reagujących na wysiłek fizyczny lub dietę.

3. chcący zmienić te niemożliwe do usunięcia obszary, mieć lepiej zarysowaną sylwetkę.

 

SmartLipo to idealne rozwiązanie gdy nie mamy dużo czasu na rekonwalescencję pooperacyjną i chcemy szybciej być w formie. Po zabiegu SmartLipo pacjenci wracają do pracy po ok 1-2 dniach, a opatrunki usuwa się ok 1-2 tygodnie po zabiegu.

 

Kilka ważnych kwestii dotyczących przewagi tego zabiegu nad innymi:

 

1. Minimalny czas rekonwalescencji. Część naszych pacjentów wraca do pracy natychmiast po zabiegu, prawie jakby mieli zwykła przerwę na lunch zamiast zabiegu liposukcji. Oczywiście standardowo zalecany jest dzień lub dwa odpoczynku po zabiegu.

2. Minimalny dyskomfort. Podczas zabiegu pacjent nie odczuwa bólu. Po tym jak znieczulenie przestanie działać, odczucia można porównać do bólu po intensywnych ćwiczeniach fizycznych. Odczucia te są zdecydowanie inne, niż po standardowej liposukcji, po której pacjent czuje się zdecydowanie gorzej. Zasinienie jest także znacznie zredukowane przy zastosowaniu SmartLipo.

3. Mniej urazowy. Światłowodowa kaniula jest wprowadzana przez maleńkie nakłucie na skórze, najczęściej wzdłuż naturalnych załamań skóry, które ukrywają późniejszą bliznę. Podczas gdy laser uszkadza komórki tłuszczowe, zamyka także małe naczynia krwionośne. Specjalne ubrania uciskowe nie są konieczne, ponieważ leczone obszary nie będą krwawić po wyjęciu lasera. 

4. Estetyka. Skóra wygląda całkowicie normalnie już po około dwóch miesiącach. Bardzo trudno jest znaleźć miejsca, w których aparatura była wprowadzana pod skórę lub stwierdzić, że była przeprowadzana liposukcja. Skóra obkurcza się wokół obszaru zabiegu.

5. Bezpieczeństwo. SmartLipo jest bardzo bezpiecznym zabiegiem, organizm pacjenta nie jest narażony na działanie pełnej narkozy, zabieg jest krótki, a jego inwazyjność została zredukowana do minimium. Zabieg SmartLipo jest bezpieczniejszy niż tradycyjna liposukcja ponieważ inwazyjność i krwawienie pozabiegowe są zredukowane do minimum. Dodatkowo, podczas zabiegu, wykorzystywane są leki do znieczulenia miejscowego. Nie praktykuje się dużych nacięć, nie wymagają one zatem dużej ilości szwów. Redukuje to tym samym możliwość infekcji, oraz potrzebę dłuższego pobytu w szpitalu. SmartLipo jest bezpiecznym zabiegiem ambulatoryjnym i jedną z najbardziej rozwijających się metod chirurgii plastycznej dostępnej na świecie.

6. Czas rekonwalescencji Dawniej potrzeba było tygodni, a nawet miesięcy bolesnej rekonwalescencji, przy obniżonych możliwościach motorycznych, aby powrócić do zdrowia po liposukcji. Przy zastosowaniu technologii SmartLipo czas powrotu do zdrowia jest bardzo krótki i nieuciążliwy. Pacjenci zazwyczaj są w stanie powrócić do normalnej aktywności w 1-2 dni po zabiegu SmartLipo, a do domu można wrócić w przeciągu 1-2 godzin po wykonaniu zabiegu.

Powrót do pełni zdrowia po zabiegu SmartLipo składa się z kilku etapów. Drobne zasinienie i odrętwienie obszaru leczonego może wystąpić zaraz po zabiegu, lecz ustępują one już po kilku godzinach od opuszczenia kliniki. Obrzęk schodzi całkowicie po około tygodniu. Po zniknięciu obrzęku, rekonwalescencję można uznać za zakończoną i można cieszyć się finalnymi rezultatami zabiegu SmartLipo.

 

Często zadawane pytania odnośnie Smart Lipo:

 

Ile trwa wykonanie zabiegu SmartLipo? Zabieg SmartLipo zajmuje zazwyczaj ok. 20-60 minut.

Ile zabiegów SmartLipo potrzeba wykonać, aby odnieść wymarzony rezultat? Większość pacjentów zazwyczaj potrzebuje tylko jednego zabiegu. SmartLipo może być także używany do tzw. “dopieszczeń” i poprawy obszarów, na których były dokonywane inne zabiegi.

Czy są jakieś zalecenia po zabiegowe? Po zabiegu będzie odczuwalny minimalny ból lub zasinienie. Zalecamy 1-2 dni odpoczynku, lecz większość pacjentów jest w stanie wrócić do pracy niemalże natychmiast.

Czy SmartLipo zwalcza cellulit? Zabieg SmartLipo poprawia wygląd sylwetki i może zredukować cellulit do pewnego stopnia. W jakim zakresie jest to możliwe jest niezwykle indywidualną kwestią i ocenić może to tylko chirurg plastyk podczas konsultacji.

Czy muszę zostawać w szpitalu? Nie. SmartLipo jest zabiegiem ambulatoryjnym w znieczuleniu nasiękowym. Nie ma potrzeby zostawać w szpitalu gdyż rekonwalescencja po SmartLipo jest najwygodniejsza w domu.

Co mam zrobić jeśli już miałem standardową liposukcję? SmartLipo może być niesamowicie efektywne w przypadku poprawiania niedoskonałości po tradycyjnej liposukcji. Dzięki SmartLipo, lekarz może lepiej ukształtować obszary ciała, których nie udało się odpowiednio wymodelować podczas zabiegu tradycyjnej liposukcji.

Czy SmartLipo może być przeprowadzane na obszarach na których nie można przeprowadzać standardowej liposukcji? Tak. Laser SmartLipo posiada końcówkę mierzącą na końcu kaniuli, więc lekarz doskonale wie gdzie znajduje się jego narzędzie, czyniąc tym samym SmartLipo bardzo precyzyjnym zabiegiem. Dzięki temu SmartLipo może być wykorzystywany w obszarach na których standardowa liposukcja może okazać się niemożliwa (np: twarz, szyja, plecy czy kolana.)

Czy zabieg SmartLipo boli? Jako, iż zabieg SmartLipo jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, podczas zabiegu występowanie bólu czy dyskomfortu jest znikome. Można odczuwać lekkie kłucie i mieć wrażenie rozciągania skóry podczas zabiegu SmartLipo, jednakże jest to minimalny dyskomfort.

Do jakich obszarów używa się technologii SmartLipo? SmartLipo zostało zaprojektowane do wykonywania zabiegów na różnych obszarach ciała: talia; podbródek; wewnętrzna i zewnętrzna strona ud; biodra; pośladki; ramiona; twarz; klatka piersiowa u mężczyzn (ginekomastia); szyja; obszary łonowe.

Jak dużo tłuszczu można usunąć podczas jednego zabiegu SmartLipo? Zabieg jest doskonały do usuwania tłuszczu w ilościach do 3500 ml podczas jednego zabiegu.

Smartlipo

Urządzenie do SmartLipo zostało zatwierdzone do bezpiecznego użycia w listopadzie 2006 roku, a dzisiaj jest jednym z najszybciej rozwijających się, bezpiecznych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Wielu pacjentów po tradycyjnej liposukcji boryka się z problemem skóry, która może okazać się 'niedopasowana' do nowej, szczupłej sylwetki i zbyt zwiotczała. Metoda SmartLipo pozwala na uniknięcie tego problemu, dzięki działaniu obkurczającym struktury skóry, która naturalnie dopasowuje do nowej sylwetki. Dodatkowo po usunięciu tłuszczu z określonego obszaru ciała, on już nigdy więcej tam się nie pojawi. Jeśli przybędzie Ci na wadze w przyszłości, nadmiar tkanki tłuszczowej odłoży się w innych częściach ciała.

Korzyści płynące z zabiegu SmartLipo:

- minimalna inwazyjność w organizm;

- bezpieczeństwo metody;

- szybkość wykonania zabiegu;

- krótka rekonwalescencja;

- możliwość dotarcia do obszarów niedostępnych tradycyjnej liposukcji;

Jak wygląda zabieg SmartLipo?

Bardzo mała światłowodowa kaniula o średnicy 1-2 mm jest wprowadzana pod skórę. Energia lasera dociera do komórek tłuszczowych, powodując ich pękanie i uwalnianie ich zawartości. Impulsy laserowe stymulują także obkurczanie się włókien kolagenowych, a co za tym idzie bardzo dobrze wpływają na pobudzenie skóry do obkurczania się po zabiegu. Małe rozmiary kaniuli czynią SmartLipo zabiegiem minimalnie inwazyjnym, możliwym do przeprowadzenia w znieczuleniu miejscowym. Laser błyskawicznie zamyka małe naczynia krwionośne redukując ryzyko krwawienia, obrzęku czy zasinienia – dzięki czemu następuje szybszy powrót do codziennej aktywności, niż w przypadku tradycyjnej liposukcji. Zabieg nie wymaga znieczulenia ogólnego, a ryzyko wystąpienia efektów ubocznych jest bardzo małe.

Czy SmartLipo jest odpowiednie dla Ciebie?

Praktycznie prawie każdy jest odpowiednim kandydatem do przeprowadzenia zabiegu SmartLipo.

Idealna osoba to ktoś:

1. cieszący się dobrym zdrowiem, ogólną sprawnością fizyczną, z masą ciała maksymalnie kilkanaście kilogramów ponad idealną wagą.

2. posiadający jedno lub więcej skupisk tkanki tłuszczowej nie reagujących na wysiłek fizyczny lub dietę.

3. chcący zmienić te niemożliwe do usunięcia obszary, mieć lepiej zarysowaną sylwetkę.

SmartLipo to idealne rozwiązanie gdy nie mamy dużo czasu na rekonwalescencję pooperacyjną i chcemy szybciej być w formie. Po zabiegu SmartLipo pacjenci wracają do pracy po ok 1-2 dniach, a opatrunki usuwa się ok 1-2 tygodnie po zabiegu.

Kilka ważnych kwestii dotyczących przewagi tego zabiegu nad innymi:

1. Minimalny czas rekonwalescencji. Część naszych pacjentów wraca do pracy natychmiast po zabiegu, prawie jakby mieli zwykła przerwę na lunch zamiast zabiegu liposukcji. Oczywiście standardowo zalecany jest dzień lub dwa odpoczynku po zabiegu.

2. Minimalny dyskomfort. Podczas zabiegu pacjent nie odczuwa bólu. Po tym jak znieczulenie przestanie działać, odczucia można porównać do bólu po intensywnych ćwiczeniach fizycznych. Odczucia te są zdecydowanie inne, niż po standardowej liposukcji, po której pacjent czuje się zdecydowanie gorzej. Zasinienie jest także znacznie zredukowane przy zastosowaniu SmartLipo.

3. Mniej urazowy. Światłowodowa kaniula jest wprowadzana przez maleńkie nakłucie na skórze, najczęściej wzdłuż naturalnych załamań skóry, które ukrywają późniejszą bliznę. Podczas gdy laser uszkadza komórki tłuszczowe, zamyka także małe naczynia krwionośne. Specjalne ubrania uciskowe nie są konieczne, ponieważ leczone obszary nie będą krwawić po wyjęciu lasera. 

4. Estetyka. Skóra wygląda całkowicie normalnie już po około dwóch miesiącach. Bardzo trudno jest znaleźć miejsca, w których aparatura była wprowadzana pod skórę lub stwierdzić, że była przeprowadzana liposukcja. Skóra obkurcza się wokół obszaru zabiegu.

5. Bezpieczeństwo. SmartLipo jest bardzo bezpiecznym zabiegiem, organizm pacjenta nie jest narażony na działanie pełnej narkozy, zabieg jest krótki, a jego inwazyjność została zredukowana do minimium. Zabieg SmartLipo jest bezpieczniejszy niż tradycyjna liposukcja ponieważ inwazyjność i krwawienie pozabiegowe są zredukowane do minimum. Dodatkowo, podczas zabiegu, wykorzystywane są leki do znieczulenia miejscowego. Nie praktykuje się dużych nacięć, nie wymagają one zatem dużej ilości szwów. Redukuje to tym samym możliwość infekcji, oraz potrzebę dłuższego pobytu w szpitalu. SmartLipo jest bezpiecznym zabiegiem ambulatoryjnym i jedną z najbardziej rozwijających się metod chirurgii plastycznej dostępnej na świecie.

6. Czas rekonwalescencji Dawniej potrzeba było tygodni, a nawet miesięcy bolesnej rekonwalescencji, przy obniżonych możliwościach motorycznych, aby powrócić do zdrowia po liposukcji. Przy zastosowaniu technologii SmartLipo czas powrotu do zdrowia jest bardzo krótki i nieuciążliwy. Pacjenci zazwyczaj są w stanie powrócić do normalnej aktywności w 1-2 dni po zabiegu SmartLipo, a do domu można wrócić w przeciągu 1-2 godzin po wykonaniu zabiegu.

Powrót do pełni zdrowia po zabiegu SmartLipo składa się z kilku etapów. Drobne zasinienie i odrętwienie obszaru leczonego może wystąpić zaraz po zabiegu, lecz ustępują one już po kilku godzinach od opuszczenia kliniki. Obrzęk schodzi całkowicie po około tygodniu. Po zniknięciu obrzęku, rekonwalescencję można uznać za zakończoną i można cieszyć się finalnymi rezultatami zabiegu SmartLipo.

Często zadawane pytania odnośnie Smart Lipo:

Ile trwa wykonanie zabiegu SmartLipo? Zabieg SmartLipo zajmuje zazwyczaj ok. 20-60 minut.

Ile zabiegów SmartLipo potrzeba wykonać, aby odnieść wymarzony rezultat? Większość pacjentów zazwyczaj potrzebuje tylko jednego zabiegu. SmartLipo może być także używany do tzw. “dopieszczeń” i poprawy obszarów, na których były dokonywane inne zabiegi.

Czy są jakieś zalecenia po zabiegowe? Po zabiegu będzie odczuwalny minimalny ból lub zasinienie. Zalecamy 1-2 dni odpoczynku, lecz większość pacjentów jest w stanie wrócić do pracy niemalże natychmiast.

Czy SmartLipo zwalcza cellulit? Zabieg SmartLipo poprawia wygląd sylwetki i może zredukować cellulit do pewnego stopnia. W jakim zakresie jest to możliwe jest niezwykle indywidualną kwestią i ocenić może to tylko chirurg plastyk podczas konsultacji.

Czy muszę zostawać w szpitalu? Nie. SmartLipo jest zabiegiem ambulatoryjnym w znieczuleniu nasiękowym. Nie ma potrzeby zostawać w szpitalu gdyż rekonwalescencja po SmartLipo jest najwygodniejsza w domu.

Co mam zrobić jeśli już miałem standardową liposukcję? SmartLipo może być niesamowicie efektywne w przypadku poprawiania niedoskonałości po tradycyjnej liposukcji. Dzięki SmartLipo, lekarz może lepiej ukształtować obszary ciała, których nie udało się odpowiednio wymodelować podczas zabiegu tradycyjnej liposukcji.

Czy SmartLipo może być przeprowadzane na obszarach na których nie można przeprowadzać standardowej liposukcji? Tak. Laser SmartLipo posiada końcówkę mierzącą na końcu kaniuli, więc lekarz doskonale wie gdzie znajduje się jego narzędzie, czyniąc tym samym SmartLipo bardzo precyzyjnym zabiegiem. Dzięki temu SmartLipo może być wykorzystywany w obszarach na których standardowa liposukcja może okazać się niemożliwa (np: twarz, szyja, plecy czy kolana.)

Czy zabieg SmartLipo boli? Jako, iż zabieg SmartLipo jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, podczas zabiegu występowanie bólu czy dyskomfortu jest znikome. Można odczuwać lekkie kłucie i mieć wrażenie rozciągania skóry podczas zabiegu SmartLipo, jednakże jest to minimalny dyskomfort.

Do jakich obszarów używa się technologii SmartLipo? SmartLipo zostało zaprojektowane do wykonywania zabiegów na różnych obszarach ciała: talia; podbródek; wewnętrzna i zewnętrzna strona ud; biodra; pośladki; ramiona; twarz; klatka piersiowa u mężczyzn (ginekomastia); szyja; obszary łonowe.

Jak dużo tłuszczu można usunąć podczas jednego zabiegu SmartLipo? Zabieg jest doskonały do usuwania tłuszczu w ilościach do 3500 ml podczas jednego zabiegu.<