Zabieg Liposukcji polega na odessaniu tkanki tłuszczowej, najczęściej z okolic brzucha, pośladków, ud, ramion czy łydek.

Liposukcja służy modelowaniu sylwetki i poprawie zarysu ciała. Wiele osób zadaje pytanie, jaką ilość tłuszczu można odessać podczas jednego zabiegu. Jednorazowo nie wolno przekroczyć dawki ok 3-4 litrów tkanki tłuszczowej.

Sam zabieg nie należy do skomplikowanych. Drobne nacięcia na skórze tworzą punkty dostępowe, którymi specjalna kaniula, połączona z aparaturą, jest wprowadzana w obszar bogaty w tkankę tłuszczową, którą chcemy właśnie odessać. Kaniula dokonuje penetracji i rozdrobnienia komórek tłuszczowych oraz usuwa je z naszego ciała.

Liposukcja tradycyjna

Liposukcja pozwala uzyskać dobre rezultaty w okolicach dobrze napiętej i elastycznej skóry. Nadmiar tkanki tłuszczowej jest usuwany, zarysowując lepiej sylwetkę ciała. Nie należy postrzegać tej metody jako redukcji wagi. Zabieg liposukcji jest uważany za jeden z bezpieczniejszych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Niskie współczynniki ryzyka zakrzepowo-zatorowego czynią ten zabieg bezpiecznym i pozwalającym osiągnąć trwale rezultaty.

<