Zabieg Liposukcji polega na odessaniu tkanki tłuszczowej, najczęściej z okolic brzucha, pośladków, ud, ramion czy łydek. Nie można jednak traktować Liposukcji jako metody leczącej otyłość czy ujędrniającej skóry w kontekście walki z cellulitem. Liposukcja służy modelowaniu sylwetki, poprawy zarysu ciała.

Wiele osób zadaje pytanie jaką ilość tłuszczu można odessać podczas jednego zabiegu. Jednorazowo nie wolno przekroczyć dawki ok 3-4 litrów tkanki tłuszczowej. Sam zabieg nie należy do skomplikowanych, drobne nacięcia na skórze tworzą punkty dostępowe którymi specjalna kaniula połączona z aparaturą jest wprowadzana w obszar bogaty w tkankę tłuszczową którą chcemy odessać. Kaniula dokonuje penetracji i rozdrobnienia komórek tłuszczowych oraz usunięcia ich z naszego ciała.


Liposukcja tradycyjna

Liposukcja pozwala uzyskać dobre rezultaty w okolicach dobrze napiętej i elastycznej skóry. Nadmiar tkanki tłuszczowej jest usuwany zarysowując lepiej sylwetkę ciała. Nie należy postrzegać tej metody jako redukcji wagi.Zabieg Liposukcji jest uważany za jeden z bezpieczniejszych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Niskie współczynniki ryzyka zakrzepowo-zatorowego czynią ten zabieg bezpiecznym i pozwalającym osiągnąć trwałe rezultaty.

Istotne są jednak czynniki zewnętrzne takie jak palenie, nadmierne spożywanie alkoholu lub wystawianie skóry na słońce w nadmiarze może być przyczyną pogorszenia wyników po zabiegowych. Utrzymanie stałej masy ciała jest także jednym z ważnych czynników związanych z efektem po zabiegowym.<