Gdy odczuwamy ból w miejscach, gdzie paznokcie palców stóp stykają się ze skórą, może to oznaczać ich wrastanie. Jest kilka przyczyn tego problemu: zbyt krótkie przycinanie paznokci, naturalna, uwarunkowana genetycznie tendencja do zawijania brzegów  oraz problemy ze zdrowiem paznokci.

Skóra stara się otoczyć brzeg paznokcia, którego nieustający wzrost powoduje ucisk, bolesność. Bardzo często w okolicach wrastającego paznokcia powstaje także zakażenie, które, nieleczone, może stać się poważnym zagrożeniem dla naszego zdrowia. Wiele osób stara się rozwiązać ten problem domowymi sposobami, które najczęściej prowadzą do pogorszenia sytuacji.


Wrastające paznokcie

Jedynym słusznym rozwiązaniem jest wizyta u chirurga, który oceniając przyczynę wrastania może odpowiednio doradzić bądź wykonać zabieg korygujący sytuację. Samo przycinanie paznokcia przyniesie jedynie chwilową ulgę z racji jego nieustającego odrastania.

Podczas zabiegu chirurgicznego, lekarz koryguje brzeg wrastającego paznokcia w całej długości jego przebiegu. Zabieg ten likwiduje dolegliwości wynikające z wrastania paznokcia. Rekonwalescencja po zabiegu jest krótka, pacjenci już po kilku dniach cieszą się ogromną ulgą i brakiem bolesności w obrębie podrażnianego nieustannie wcześniej palca. Zabieg wpływa także na estetykę paznokci, pozwalając nam np. pomalować paznokcie u stóp, bez ryzyka podrażnień lub pogłębienia infekcji wywołanej wcześniejszymi problemami.<