Ból w okolicy pięty podczas chodzenia, a czasami nawet w pozycji leżącej, dotyczy wielu z nas. Czasami jest to wynik zwykłego urazu, odbicia, niekiedy jednak jest on wynikiem stanu zapalnego w okolicy kości piętowej. Gdy stan zapalny staje się przewlekły, dolegliwości bólowe nasilają się, a z czasem tworzy się narośl kostna, zwana Ostrogą Kości Piętowej , która tylko pogłębia objawy tego problemu.

W przypadku gdy powstała Ostroga Kości Piętowej, jedynym sposobem na przyniesienie ulgi pacjentce jest zabieg chirurgiczny. Usunięcie narośli kostnej zapobiega urazom okolicznych tkanek oraz umożliwia skuteczną terapię przeciwzapalną tak, aby wyeliminować zarówno skutek, jak i przyczynę problemu.

Ostroga piętowa

Rekonwalescencja wymaga od pacjenta kilku tygodni ostrożnego poruszania się, a fakt odciążenia pięty pozwoli na prawidłowe gojenie oraz leczenie stanu chorobowego.

Dzięki zabiegowi, podstawowe czynności takie jak chodzenie czy stąpanie przestaną zadawać ból, a Ty znowu poczujesz lekkość i przyjemność każdego kroku.<