Haluksy to nazwa deformacji stawu w stopie, której podstawowym objawem jest przekrzywienie się palucha w stronę drugiego palca.

Z czasem deformacja ta pogłębia się, powodując bolesną oraz mało estetyczną sytuację, którą lekarze określają mianem Haluksów. Jest ona szczególnie uciążliwa dla aktywnych kobiet, dla których wygoda poruszania się, jak i dobór obuwia stanowią ważny element życia codziennego.

Zabieg usuwania Haluksów, czyli paluchów koślawych jest bezbolesny. Wykonuje się go w znieczuleniu ogólnym. Stosowana przez nas technika operacji usunięcia Haluksów umożliwia bezgipsowe leczenie po operacji.


Haluksy - korekcja paluchów koślawych

Po wykonanym zabiegu pacjentka opuszcza IQ MEDICA na własnych nogach i o własnych siłach. W luźnym obuwiu pacjentka zaczyna chodzić od około trzeciego dnia po zabiegu, w zwykłym obuwiu najczęściej od około szóstego tygodnia po zabiegu. Stosowana metoda gwarantuje ponadto trwałość efektów terapeutycznych.

Po zabiegu, pacjentki odkrywają nową jakość życia. Poruszanie się nie sprawia już problemów, ułożenie ciała jest prawidłowe dając ulgę i swobodę działania, krępowaną wcześniej przez Haluksy. Pacjentki nareszcie mogą cieszyć się swobodą doboru obuwia, a ich stopy są znów zdrowe i piękne.<